Vetcentrum Příbor

 Hills TransformingLives Logo Int

Kontakt

VETCENTRUM Příbor

Větřkovská 853
742 58 Příbor

  tel.:  556 722 182
  mob.:  603 857 929

vetcentrum@email.cz

O zdraví

Každé rozhodnutí o pořízení čtyřnohého kamaráda sebou nese i  povinnost dostát některým  závazkům, které si mnoho majitelů zprvu ani neuvědomí. Hlavní povinnost majitele je zvíře dostatečně a kvalitně krmit, napájet a řádně ho vychovat (psi). Největší zodpovědnost má však majitel za celkové zdraví zvířete. Zákonnou povinností majitelů psů je  očkovat je proti vzteklině, majitelé všech domácích mazlíčků pak musí zajistit zvířeti odpovídající podmínky ustájení a hygieny. Rozumné je pak pravidelné odčervování zvířat (kočky, psy,exoti). Ovšem toto je úplný základ péče o Vaše zvíře. Pro svého domácího miláčka můžete udělat daleko více! Rozumný majitel se zabývá i širší prevencí vzniku onemocnění,

která jsou dnes v psí a kočičí populaci běžná. Majitel, který má „načteno“  a tyto poznatky aplikuje i v praxi, může zmírnit či úplně zamezit vzniku některých chorob u svého zvířete. Některá plemena psů a koček jsou náchylnější ke konkrétním nemocem, proto je předně dobré zjistit, které to jsou u Vašeho zvířete. Z naší praxe víme, že např. plemeno yorkšírský teriér mívá nejčastěji problémy se zuby (nadměrný plak, zubní kámen, zánět dásní a následná ztráta chrupu), labradorský retrívr trpí na bolestivé onemocnění kyčlí (dysplazie), zvlášť pokud jsou obézní, u boxerů převažují srdeční problémy a třeba některá velká plemena psů s hlubokým hrudníkem  jsou náchylná na uskřinutí žaludku (dilatace a torze). Pokud majitel dopředu ví, že u jeho plemene hrozí riziko vzniku nějaké konkrétní choroby či patologického stavu, měl by udělat taková preventivní opatření, aby možným zdravotním komplikacím u svého psa či kočky zamezil. Ke vzdělanosti našich klientů bychom chtěli přispět i my tím, že v této rubrice budeme uveřejňovat základní fakta o těch nejčastějších problémech.

Naše pracoviště se totiž nezabývá jen terapií zvířat, ale velmi významně také prevencí mnoha onemocnění.

Za naprostý základ dobrého zdraví považujeme odpovídající výživu pro daný živočišný druh. I proto se výrazněji, než jiná pracoviště, zabýváme dietologií zvířat, poskytujeme zdarma odborné poradenství v této oblasti a v naší prodejně nabízíme jen ty druhy krmiv, o kterých jsme přesvědčeni, že patří k těm, jež jednoznačně podpoří zdraví Vašich čtyřnožců.

Další naší činností v propagaci prevence je náš program s názvem ČAS SPRÁVNÉ PÉČE (ČSP).

Akce ČSP - Čas správné péče  je zaměřena na preventivní prohlídky, které mohou zdravotní problém zvířete odhalit již v jeho počátečním stadiu, kdy je daleko snadněji léčitelný, nebo vhodným odborným doporučením (např. podávání konkrétního preventivního preparátu) mohou oddálit jeho vznik. V rámci tohoto programu nabízíme v průběhu celého roku  aktuální témata a zajímavé AKCE, které se týkají různých typů onemocnění zvířat (viz. články níže).

Věříme, že i Vy patříte mezi zodpovědné majitele a věnujete pár minut svého času k pročtení našich článků s odbornou tématikou.

  

 


 

(pro otevření celého článku, klikněte na jeho název)

 

Provozní doba

Veterinární ordinace

 Po - Pá: 07:30 - 14:00
  15:00 - 19:00
 So: 08:00 - 10:00
 Ne: zavřeno
pohotovost
 
Pohotovost 07:00 - 21:00
Vetcentrum
 
Noční
pohotovost
21:00 - 07:00
Ostrava


Veterinární prodejna

 Po - Pá: 10:00 - 17:00

Pouze výdej objednaných krmiv a léčiv.

mob:  725 465 995

Bezbariérový přístup

bezbarierovy pristup

Přijímáme platby kartou

platba kartou